KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12285204
nr 1228 5204
Olle Blomberg
(1909-1996), Sverige
Pastell, Signerad. Stilleben. 1938,64x49
Olle Blomberg, svensk bildkonstnär född 1909 i Umeå, död 1996 i Lycksele.
måndag 14 januari 2019
kl 19:55:46
Olle Blomberg
Läs mer om Olle Blomberg